Rozwód z orzeczeniem o winie – dlaczego warto

Rozwód z orzeczeniem o winie – dlaczego warto

Partner Cię zdradzał, żona miała kochanka. Podjąłeś jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu, decyzję o rozwodzie. Za nią następne wybory. Starać się o rozwód z orzeczeniem o winie? Nasza odpowiedź brzmi TAK. Wyjaśniamy jak możesz na tym skorzystać.

ilosc-rozwodow-w-polsceNie jest przyjemną sprawą ujawnianie przykrych aspektów swojego małżeństwa, jednakże jeśli masz podstawy do tego, aby potraktowano Cię jako osobę poszkodowaną w tym związku wniosek o rozwód z orzeczeniem o winie może Ci przynieść znaczne korzyści. Nie pozwól by strach lub też niepewność działały na Twoją szkodę. Poniżej pokażę Ci co możesz zyskać korzystając z takiego rozwiązania.

 

Możesz ubiegać się o alimenty od byłego współmałżonka

To jedna z największych zalet takiego sposobu zakończenia małżeństwa. Alimenty są przyznawane ze względu na pogorszenie się sytuacji materialnej. Prowadziłaś dom i zajmowałaś się dziećmi podczas, gdy Twój mąż dobrze zarabiał? Zadbaj o swoją przyszłość. Pamiętaj, że nie musisz być skrajnie złej sytuacji materialnej by alimenty otrzymać.

Ważne: Osoba winna zakończenia małżeństwa nie może żądać od swojego byłego współmałżonka wypełniania obowiązku alimentacyjnego!

 

Dzieci zostają z Tobą

Sąd decydując o tym kto ma sprawować władzę rodzicielską nad dziećmi bierze pod uwagę orzeczenie o winie. Oczywiście nie powoduje ono od razu pozbawienia strony winnej praw do sprawowania opieki nad dziećmi, jednak zmusza sąd do zbadania czy winny małżonek wykonuje swoje obowiązki rodzicielskie w sposób odpowiedni.

 

Dostajesz więcej wspólnego majątku

W przypadku podziału majątku sąd może wziąć pod uwagę kto przyczynił się do rozpadu związku małżeńskiego. Wcale nie musi się to kończyć podziałem pół na pół. W przypadku orzekania o winie wyrok może być korzystniejszy dla małżonka niewinnego.

 

Wszystko to brzmi bardzo dobrze i już jesteś w stanie składać wniosek ale… pozostaje kwestia udowodnienia w sądzie swoich racji. W takich sprawach nigdy nie jest łatwo, dlatego czas pomyśleć o tym jakie osoby i dokumenty mogą działać na Twoją korzyść. W tym momencie powinieneś poszukać osób, które są w stanie potwierdzić Twoją wersję wydarzeń. Problem w tym, że współmałżonek również może postąpić tak samo. Pojawia się sytuacja, w której słowo występuję przeciwko słowu. Same zeznania świadków mogą nie wystarczyć. I tu z pomocą może przyjść nam prywatny detektyw. W jaki sposób? Powierzasz mu obserwację współmałżonka. On na podstawie swoich działań sporządza raport, który ma moc dowodu w sądzie. Ponadto jest on również w stanie reprezentować Cię podczas postępowania jako świadek. Takich argumentów nie da się łatwo podważyć. Przedstawiony przez Was przebieg wydarzeń staję się bardziej wiarygodny.

 

Każda sprawa jest inna i co za tym idzie trzeba ją traktować w sposób indywidualny.  Wiesz już jakie są pozytywy, wiesz już jak działać, aby udowodnić swoje rację teraz tylko musisz zebrać się na odwagę i podjąć decyzję, która przede wszystkim będzie dobra dla Ciebie. Powodzenia!

 

Jeśli masz wątpliwości czy partner jest Ci wierny przeczytaj także:  Jak sprawdzić czy partner mnie zdradza?

Zapraszam również do pobrania wzoru wniosku – rozwód z orzeczeniem o winie (345 pobrań)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *