Życie pod kontrolą, czyli kamery i podsłuchy

Życie pod kontrolą, czyli kamery i podsłuchy

Jeszcze jakiś czas temu podsłuch był urządzeniem, który widywaliśmy tylko na ekranach kinowych w serii filmów o Jamsie Bondzie. Mikroskopijnej wielkości kamerki wprawiały w podziw i zaskoczenie każdego widza. Jednak teraz z biegiem czasu ta sytuacja się zmieniła. Wiele agencji detektywistycznych w zakresie swojego działania posiada również sklep z tego rodzaju gadżetami. Możemy bez żadnego problemu nabyć wszystko, co jest nam potrzebne. I to całkowicie legalnie! Problem pojawia się z wykorzystaniem tych rzeczy. W końcu Polskie prawo chroni prywatność każdego człowieka. Zdobywanie informacji na temat innych osób przy pomocy podsłuchów i kamer jest nielegalne. W takim razie kiedy mogą nam się przydać tego rodzaju przyrządy?

Monitoring
Chcesz wiedzieć co dzieje się na terenie Twojej posesji? Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Możesz nabyć kilka kamer i kontrolować sytuację wokół Twojego domu. W ten sposób nie naruszasz niczyjej prywatności, więc problem konfliktu z prawem znika. Dbasz o bezpieczeństwo swoje i rodziny. Nikt nie może Ci tego zakazać. Za to obserwowanie przy pomocy danego sprzętu, tego co dzieje się u sąsiada już nie jest takie niewinne. Jeśli kiedykolwiek w Twojej głowie pojawi się taka myśl to od razu przed oczami musi pojawić się STOP. To jest już przestępstwo.
Jeśli chodzi o tego typu sytuację w miejscu pracy to jest to absolutnie zgodne z prawem. Właściciel firmy chroni w ten sposób swojego interesu. Jednakże pracownicy powinni zostać poinformowani o tym fakcie.

Kontrolowanie dzieci
W tym przypadku wszystko zależy od intencji. Mówiąc o podsłuchach albo kamerkach możemy mi
eć na myśli popularne elektroniczne nianie. W tym przypadku chodzi o możliwość szybkiej reakcji w razie potrzeby. Nie próbujemy ingerować w życie tej małej istotki. Całodobowy monitoring jest konieczny do opieki, której to dziecko potrzebuje. Za to zastosowanie ukrytej kamery podczas spotkania nastoletniej córki z chłopakiem jest już zabronione, nawet jeśli bardzo kuszące. Z upływem lat nasze możliwości kontroli się zmniejszają.
Kolejną pokusą do użycia tego typu gadżetów jest sprawdzenie nowo zatrudnionej niani. Jest to dla nas osoba obca i nie do końca możemy mieć do niej od początku zaufanie. W tym przypadku mała kamera może uchronić przed nieodpowiedzialną opiekunką lub wręcz przeciwnie pozwoli bez obaw pozostawiać dziecko pod jej opieką.

Wykrycie zdrady
To akurat jest dosłownie plaga! Jest to najczęstsza przyczyna zakupu tego typu sprzętu. Tylko uwaga: tutaj jest to ewidentnie naruszenie prywatności. Jeśli dojdzie do sprawy o rozwód to sąd zdecyduje o dopuszczenie tego typu dowodów. Niestety pochodzą z nielegalnego źródła. Mimo to w większości przypadków sędzia zgadza się na ich przedstawienie. W końcu możesz go przekonać, iż nagranie nie zostało wykonane w celu śledzenia partnera. Mogłaś/łeś przecież zamontować kamery w celu kontroli swojej posesji. Niestety przypadkiem okazało się, że doszło do zdrady. Tego typu działania są również w zakresie działań prywatnego detektywa. Jest to profesjonalista, który wie jak postępować w takich przypadkach i posiada do tego odpowiedni sprzęt. To zapewnia najwyższą jakość uzyskanych nagrań.

Powiedzieliśmy odrobinę o sytuacjach, w których możesz wykorzystać kamery i podsłuchy w życiu codziennym. Jednak czas teraz odwrócić sytuację. Może okazać się, iż to Ty podejrzewasz, że jesteś obserwowany lub podsłuchiwany. Niestety samodzielnie trudno będzie Ci dojść do tego, czy Twoje podejrzenia są słuszne. Nasze biuro detektywistyczne specjalizuje się w wykrywaniu podsłuchów. Korzystając z naszych usług zawsze jesteś o dwa kroki dalej, niż innym się wydaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *