Rozwód z orzeczeniem o winie – dlaczego warto

Rozwód z orzeczeniem o winie – dlaczego warto

Partner Cię zdradzał, żona miała kochanka. Podjąłeś jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu, decyzję o rozwodzie. Za nią następne wybory. Starać się o rozwód z orzeczeniem o winie? Nasza odpowiedź brzmi TAK. Wyjaśniamy jak możesz na tym skorzystać.

Dane statystyczne dotyczące rozwodów.
Dane statystyczne dotyczące rozwodów.

Nie jest przyjemną sprawą ujawnianie przykrych aspektów swojego małżeństwa, jednakże jeśli masz podstawy do tego, aby potraktowano Cię jako osobę poszkodowaną w tym związku wniosek o rozwód z orzeczeniem o winie może Ci przynieść znaczne korzyści. Nie pozwól by strach lub też niepewność działały na Twoją szkodę. Poniżej pokażę Ci co możesz zyskać korzystając z takiego rozwiązania.

 

Możesz ubiegać się o alimenty od byłego współmałżonka

To jedna z największych zalet takiego sposobu zakończenia małżeństwa. Alimenty są przyznawane ze względu na pogorszenie się sytuacji materialnej. Prowadziłaś dom i zajmowałaś się dziećmi podczas, gdy Twój mąż dobrze zarabiał? Zadbaj o swoją przyszłość. Pamiętaj, że nie musisz być skrajnie złej sytuacji materialnej by alimenty otrzymać.

Ważne: Osoba winna zakończenia małżeństwa nie może żądać od swojego byłego współmałżonka wypełniania obowiązku alimentacyjnego!

 

Dzieci zostają z Tobą

Sąd decydując o tym kto ma sprawować władzę rodzicielską nad dziećmi bierze pod uwagę orzeczenie o winie. Oczywiście nie powoduje ono od razu pozbawienia strony winnej praw do sprawowania opieki nad dziećmi, jednak zmusza sąd do zbadania czy winny małżonek wykonuje swoje obowiązki rodzicielskie w sposób odpowiedni.

 

Dostajesz więcej wspólnego majątku

W przypadku podziału majątku sąd może wziąć pod uwagę kto przyczynił się do rozpadu związku małżeńskiego. Wcale nie musi się to kończyć podziałem pół na pół. W przypadku orzekania o winie wyrok może być korzystniejszy dla małżonka niewinnego.

 

Wszystko to brzmi bardzo dobrze i już jesteś w stanie składać wniosek ale… pozostaje kwestia udowodnienia w sądzie swoich racji. W takich sprawach nigdy nie jest łatwo, dlatego czas pomyśleć o tym jakie osoby i dokumenty mogą działać na Twoją korzyść. W tym momencie powinieneś poszukać osób, które są w stanie potwierdzić Twoją wersję wydarzeń. Problem w tym, że współmałżonek również może postąpić tak samo. Pojawia się sytuacja, w której słowo występuję przeciwko słowu. Same zeznania świadków mogą nie wystarczyć. I tu z pomocą może przyjść nam prywatny detektyw. W jaki sposób? Powierzasz mu obserwację współmałżonka. On na podstawie swoich działań sporządza raport, który ma moc dowodu w sądzie. Ponadto jest on również w stanie reprezentować Cię podczas postępowania jako świadek. Takich argumentów nie da się łatwo podważyć. Przedstawiony przez Was przebieg wydarzeń staję się bardziej wiarygodny.

 

Każda sprawa jest inna i co za tym idzie trzeba ją traktować w sposób indywidualny.  Wiesz już jakie są pozytywy, wiesz już jak działać, aby udowodnić swoje rację teraz tylko musisz zebrać się na odwagę i podjąć decyzję, która przede wszystkim będzie dobra dla Ciebie. Powodzenia!

 

Jeśli masz wątpliwości czy partner jest Ci wierny przeczytaj także:  Jak sprawdzić czy partner mnie zdradza?

Zapraszam również do pobrania wzoru wniosku – rozwód z orzeczeniem o winie (173 pobrania)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *