Pseudodetektyw. Warto zaoszczędzić kilka groszy?

Pseudodetektyw. Warto zaoszczędzić kilka groszy?

Zakres działalności detektywistycznych jest bardzo szeroki. Cześć z nich wydaje się pozornie prosta. Właśnie to sprawia, iż w internecie ogłaszają się osoby, które bez odpowiednich uprawnień proponują swoje usługi. Jest to najczęściej dosyć kusząca propozycja, ponieważ ceny są bardzo atrakcyjne. I właśnie to powinno wzbudzić Twoje podejrzenia.

Z usług agencji detektywistycznych w Polsce nadal nie korzysta zbyt wiele osób. Detektyw jest to dla nas raczej postacią z filmu, a nie osobą do której zwracamy się w razie potrzeby. Jednak w momencie, gdy postanowiliśmy skorzystać z tego typu usług nie wiemy do kogo możemy się zwrócić, komu zaufać. Oczywiście w tym przypadku na wysokości zadania staję się internet.

Niestety jest cała masa osób, które oferują swoje usługi, jednak nie mają ku temu żadnego przeszkolenia. „Pan Zdzisiu” bardzo chętnie może poobserwować Twojego męża i to za kilkadziesiąt złotych. Ale czy można powierzyć mu tak osobistą sprawę? Jaka będzie jakość jego usług? Zachowa dyskrecję? Jest wiarygodny? Trochę chyba zbyt dużo tych znaków zapytania.

Jak więc rozpoznać, że osoba z którą się kontaktujemy jest wiarygodna?
Można się opierać na opiniach w internecie, jednak nie ma pewności co do ich rzetelności. Dlatego przede wszystkim dowiedz się jakim doświadczeniem może się pochwalić Twój prywatny detektyw. Musi on posiadać licencję detektywistyczną, którą powinien okazać. Jeśli z jakichś powodów tego unika to może być zły sygnał. Warto też wspomnieć o koncesji MSWIA oraz ubezpieczeniu, które są kolejnymi gwarantami bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek sprawy konieczne jest osobiste spotkanie (najlepiej w siedzibie biura), przedstawienie poszczególnych etapów działania i podpisanie umowy. Niechęć wobec którejkolwiek z tych czynności jest niepokojąca. Koszty jakie zostaną naliczane muszą być w pełni jawne i zrozumiałe. Może się okazać, że ta tańsza opcja wcale taka nie jest. Chce też zwrócić uwagę, że nikt nie może poszczycić się 100 % skutecznością, więc taki argument ze strony „detektywa” jest nieprawdziwy.

Jeśli w Twoim życiu nadszedł trudny okres i postanowiłeś/łaś skorzystać z usług biura detektywistycznego to sprawdź wszystko dobrze. Przede wszystkim musisz mieć pewność co do jakości usług i dyskrecji. W końcu są to sprawy ściśle prywatne i niekoniecznie powinny stać się tematem rozmów osób postronnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *