Media o nas

„W takich sprawach nie biegnie się od razu do mediów – co do tego prawdziwi detektywi są zgodni. Waldemar Soroka i Paweł Różyński w reakcji na działania Krzysztofa Rutkowskiego opublikowali na portalu detektywistyczny.net artykuł zatytułowany „Wszyscy jesteśmy detektywami”. […] Jak tłumaczą prywatni detektywi, u Rutkowskiego nie ma na początku ani świadków, ani pracy operacyjnej, ani nawet planu działania – od razu jest show w mediach z ogłaszaniem rzekomych rewelacji. Czasem się one sprawdzają, czasem nie – w gonitwie za kolejnym newsem zapomina się o tym, co mówiło się jeszcze dwa-trzy dni temu.”

„Dwóch licencjonowanych detektywów – Soroka i Różyński – którzy z resztą nie kryją swojej pogardy dla sposobu pracy Rutkowskiego, opublikowali tłumaczenie arabskich fragmentów nagranej rozmowy[…]”

„W sieci dość szybko pojawiło się ich skandalizujące tłumaczenie. Mężczyzna, Egipcjanin ma mówić: „Boże, dopomóż mi z tymi zwariowanymi klientami. Ona nie chce być cicho (mówi o ofierze). Powinienem dać jej jakiegoś kut*** by ją zamknąć. Mówię ci, na samym końcu dam jej wielkiego kut***”.

Ta wersja jest powielana przez kolejne portale. Zaprzeczają jej jednak dwa niezależne tłumaczenia. TVN24 poprosiła przysięgłego tłumacza języka arabskiego, Adama Sabadera, o rozszyfrowanie tej rozmowy. Podobne tłumaczenie pojawiło się na stronie portalu detektywistycznego.”

„Paweł Różyński i Waldemar Soroka uchylili rąbka tajemnicy dotyczącej ich pracy detektywistycznej przy dochodzeniach związanych z przestępstwami gospodarczymi, windykacją czy wywiadem gospodarczym. Próbowali odpowiedzieć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób przedsiębiorca może samodzielnie zmniejszyć ryzyko nawiązania niekorzystnej współpracy. ”

„Tymczasem ciekawym spostrzeżeniem podzielili się prywatni detektywi: Waldemar Soroka oraz Paweł Różyński. Według tłumaczenia dostępnego na ich stronie, nie padły takie słowa z ust rezydenta. Mężczyźni stwierdzili, że tłumaczenie telewizji Polsat opierało się na nieprofesjonalnej translacji jednego z internautów. To może dziwić, ponieważ stawia pod znakiem zapytania news podany przez tę stację.”

pisali o nas również:

„Według danych statystycznych ok. 36% firm w Polsce pada ofiarami oszustw i nadużyć. Pomimo niskiego poziomu zaufania w naszym kraju, przedsiębiorcy w ogóle nie sprawdzają swoich nowych kontrahentów lub robią to bardzo pobieżnie. […] O tym czy i jak weryfikować wiarygodność kontrahentów, rozmawiam z detektywem Waldemarem Soroką.”

http://polskiepodcasty.pl/


„Zdaniem prywatnego detektywa […] pojawiły się wątki, które mogą rzucić nowe światło na sprawę głośnego zabójstwa Ewy Miotk. Informacje, do których dotarł badają już funkcjonariusze „Archiwum X” KWP w Gdańsku. – Jest osoba, której w tej sprawie nigdy nie przesłuchano – mówi detektyw.”

http://expresskaszubski.pl/


„Materiał pierwotnie został przygotowany przez profesjonalnego tłumacza, który rozmowy osób otaczających Magdalenę Żuk przełożył z języka arabskiego na zlecenie sopockiej Kancelarii Detektywistycznej Soroka & Wspólnicy. Tłumaczenie to rozwiewa wiele internetowych spekulacji, które przez ostatnie dnie narosły wokół tego, co przyczyniło się do śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie.”

http://natemat.pl/

a także inni…


http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2016/08/sprawa-smierci-m-szczesniaka-umorzona-kartuscy-policjanci-nie-popelnili-bledow
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/kartuzy-ojciec-oskarza-policje-o-smierc-marcina-szczesniaka/01ynf3g
gazetakartuska.pl/nowe-watki-we-wznowionym-sledztwie-ojciec-marcina-szczesniaka-ja-tej-sprawy-tak-nie-zostawie,a1449

Ten materiał przetnie wiele spekulacji ws. Magdy Żuk. Mamy profesjonalne tłumaczenie tego, co mówili Egipcjanie

Wszyscy jesteśmy detektywami