Jesteś podsłuchiwany? Jak sobie radzić i jak może pomóc detektyw

Jesteś podsłuchiwany? Jak sobie radzić i jak może pomóc detektyw

Każdy z nas codziennie przetwarza całą masę informacji. Niektóre są całkowicie bez znaczenia, jednak część z nich absolutnie nie powinna dostać się do osób trzecich. Wypłynięcie pewnych danych, nieważne prywatnych czy zawodowych, może sprawić nam sporo kłopotu. Wbrew pozorom jest bardzo wiele sytuacji, w których jesteśmy narażeni na to, iż ktoś nas podsłuchuje.

Kto powinien zwiększyć swoją czujność?
W życiu prywatnym najczęstszymi ofiarami szpiegostwa tego typu są osoby podczas rozwodu/ kryzysu małżeńskiego. To właśnie wtedy pojawiają się w głowie podejrzenia o zdradę, a najłatwiej to sprawdzić za pomocą podsłuchu. Jeśli w naszym otoczeniu przebywają osoby, z którymi konkurujemy na jakieś płaszczyźnie lub w grę wchodzą spore sumy (np. spadek) również musimy mieć się na baczności.
Jednak to życie zawodowe jest najbardziej narażone na takie działania. W końcu konkurencja nie śpi. Zdobycie informacji o kontrahentach lub przetargach to absolutny skarb. Próba wprowadzenia nowych innowacji/produktu jest czasem największego zagrożenia. Walka o stanowisko również potrafi być nie do końca czysta.

Czy internetowe gadżety się sprawdzą?
Czasem mimo, iż nie znajdujemy się w żadnej z wymienionych wyżej sytuacji mamy podejrzenia, że jesteśmy podsłuchiwani. Wiadomą sprawą jest fakt, że nikt tego nie lubi. Co więc zrobić? Oczywiście pierwszych informacji próbujemy szukać w internecie. Na rynku aż roi się od różnego rodzaju wykrywaczy. Sprzedawcy zapewniają o najwyższej jakości i super skuteczności. Prawda jest jednak taka, iż taki sprzęt aby spełniał swoją funkcję musi naprawdę sporo kosztować. Tanie zamienniki to tylko marnowanie pieniędzy. Jeśli zdecydujesz się na zakup wysokiej klasy wykrywacza to sprawa nadal nie jest prosta. Do jego obsługi jest potrzebna osoba doświadczona. Profesjonalista.

Dlaczego warto zainwestować w wynajęcie biura detektywistycznego?
Najlepszym wyjściem z sytuacji jest zatrudnienie agencji detektywistycznej specja
lizującej się w tego typu przypadkach. Pamiętaj, aby od momentu w którym zaczynasz podejrzewać, iż jesteś podsłuchiwany nie powinieneś z nikim o tym rozmawiać. Skontaktuj się z prywatnym detektywem z innego telefonu (jeśli chcesz poczuć się jak bohater amerykańskiego filmu to skorzystaj z budki telefonicznej) i umówcie się w miejscu publicznym. To ograniczy ryzyko, iż ktoś dowie się o Twoich podejrzeniach.

Podstawową zaletą jest oczywiście sprzęt, którego nie warto Ci kupować na jeden raz. Poza tym są to osoby wykwalifikowane. Wiedzą w jaki sposób działać, aby uzyskać oczekiwane efekty. Nie poprzestają jedynie na użyciu wykrywacza. Niektóre pluskwy są praktycznie niemożliwe do wykrycia lub nie jest to pluskwa tylko mini dyktafon. Wtedy jedynym wyjściem jest przeszukanie pomieszczenia/samochodu/domu zależnie od sytuacji. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Z doświadczenia wiemy, iż podsłuchy czasem założone są w miejscach, o których nawet Ci się nie śniło. Zwykłe sprawdzenie biurka i krzeseł nie wystarczy. Trzeba mieć sporo wiedzy i praktyki żeby takie działania były skuteczne.

Jakie rodzaje podsłuchów są najczęściej spotykane?
Podstawową grupę stanowią te radiowe. Pracują na częstotliwości 88-108 MHz. Wadą tego typu urządzeń jest mały zasięg, więc odbierać sygnał można z odległości około 100 metrów. Cieszą się sporą popularnością ze względu na bardzo niską cenę.
Istnieją również pluskwy GSM, które w tym momencie są najczęściej używane. Ten typ działa jak telefon, na który dzwonimy i możemy stale podsłuchiwać co się dzieje. Wystarczy tylko naładowane urządzenie i ważna karta sim. Bardzo łatwo je ukryć.
Poza tym już rzadziej używane tak zwane SpyPhone’y. Jest to po prostu stała kontrola nad Twoim telefonem komórkowym.
Kolejną grupą są KeyLoggery. Jest to rodzaj urządzenia, które zapisuje każdą czynność jaką wykonasz na klawiaturze komputera. Przy ich pomocy można uzyskać loginy, hasła itp.

Dla tych, którzy wolą wizualizację od słowa pisanego: https://www.youtube.com/watch?v=vN0kqg3yFag  nasz detektyw w krótkim filmiku przybliża temat podsłuchów.

Nasza kancelaria detektywistyczna zajmuje się tego typu przypadkami. Wykrywanie podsłuchów to jedno z najczęstszych zleceń. Jeśli podejrzewasz, że jesteś podsłuchiwany skontaktuj się z nami!

One thought on “Jesteś podsłuchiwany? Jak sobie radzić i jak może pomóc detektyw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *