Czy można zaufać nowo zatrudnionej opiekunce? Pomoc detektywa

Czy można zaufać nowo zatrudnionej opiekunce? Pomoc detektywa

Czas, gdy na świecie pojawia się dziecko jest bardzo wyjątkowy. Pełny nowych wyzwań i nauki. W tym okresie większość matek całkowicie poświęca się temu zajęciu. Jednak w końcu przychodzi taki moment, że trzeba podjąć decyzję jak dalej postępować. Rodzicielki, które decydują się na dalszą aktywność zawodową stają przed nie lada wyzwaniem. Otóż dzieciątko jest jeszcze małe i należy zapewnić mu należytą opiekę. Często decydują się na wynajęcie niani.

Rozpoczynają się poszukiwania tej najlepszej opiekunki i przy każdej kolejnej rozmowie pojawiają się kolejne wątpliwości. W końcu zupełnie nie znamy osób zgłaszających się do pracy, a nawet w przypadku kiedy są one z polecenia trudno jest im od początku całkowicie zaufać. Nie możemy przecież powierzyć tej małej, bezbronnej istotki byle komu. W takiej sprawie może pomóc prywatny detektyw.

W telewizji coraz częściej pojawiają się przypadki znęcania nad dzieckiem przez nianie. Jednak nie tylko tego powinniśmy się obawiać, bo są to raczej pojedyncze przypadki. Za to już drobne kradzieże podczas nieobecności rodziców nie należą do rzadkości. To samo tyczy się sprowadzenia do domu jakiś obcych osób (najczęściej koleżanka lub chłopak opiekunki). Nienależyta opieka, krzyki i ignorowanie zaleceń rodziców również są często spotykane. Jest cała masa spraw, które mogą dziać podczas tych kilku godzin z nianią.

Agencję detektywistyczne coraz częściej podejmują się tego typu zleceń. Zakres ich działania obejmuję przede wszystkim sprawdzenie wszelkich informacji zawartych w CV. Często okazuję się, że papier przyjmie ale nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Następnie za pomocą kamer zamontowanych w domu dokonywana jest obserwacja. Należy zaznaczyć, że takie działanie ma na celu sprawdzenie dobra dziecka i nie jest naruszeniem prywatności opiekunki. Po kilku dniach prywatny detektyw sporządza dokumentacje ze swoich działań i przekazuje go rodzicom.

W przypadku, gdy niania dopuści się przestępstwa (znęcanie się nad dzieckiem) taki raport detektywistyczny może służyć jako dowód w sądzie. Również nasz detektyw może wystąpić w roli świadka. Nasze biuro detektywistyczne poleci Ci dobrego adwokata oraz w razie potrzeby psychologa dziecięcego. W mniej poważnych przypadkach rodzic ma podstawę do zwolnienia opiekunki. Oczywiście są też przypadki, gdy nie można niczego zarzucić zatrudnionej osobie i tylko takich sytuacji sobie wszyscy życzymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *